Niedziela, VI Tydzień Wielkanocny
Szósta Niedziela Wielkanocna

NA  VI  NIEDZIELĘ  WIELKANOCNĄ

26  MAJA  2019  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela, w liturgii Kościoła przeżywana jest jako szósta niedziela zwykła w ciągu roku. W naszej parafii dzisiejsza niedziela jest dniem I Komunii Świętej. Pełny udział we Mszy Św. weźmie dziś grupa 21 dzieci z klas III. Uroczystość I Komunii św. rozpocznie się o godz. 10.00. Po południu o 16.00 dzieci zgromadzą się na nabożeństwie. Najbliższy tydzień dla dzieci komunijnych będzie Białym Tygodniem. Dzieci przez cały tydzień przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00.

2.  W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Matki. Drogie Mamy modlimy się w waszej intencji, polecamy Was Bożej opiece oraz życzymy wdzięczność i miłość najbliższych. Wszystkie zmarłe mamy niechaj Bóg przyjmie do swojej wiecznej chwały.

3.  Modlitwa różańcowa za zmarłych na cmentarzu, dziś o godz. 15.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 17.30, w dni powszednie o 18.30.

4.  W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżyjemy:

- we wtorek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.

- w środę – wspomnienie – Św. Urszuli Ledóchowskiej dz.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o: 7.45 i 17.30.

- w czwartek – święto – Rocznica poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.

- w piątek – święto – Nawiedzenie NMP.

Rozpoczęcie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.

- w sobotę – wspomnienie – Św. Justyna m.

Pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Matki i Ojców Żywego Różańca zapraszam o godz. 17.00 na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP połączone ze zmianą tajemnic różańcowych. Msza Św. o godz. 18.00.

5.  Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 18.30.

6.  Okres wielkanocny nakłada na ludzi wierzących obowiązek spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Czy wypełniłem ten nakaz. Mam na to jeszcze dwa tygodnie.

7.  Za tydzień przypada niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Będziemy przeżywali „Dzień Dziękczynienia” za Bożą Opatrzność nad nami. Odbędzie się kwesta na rzecz świątyni Opatrzności Bożej.

8.  Solenizantów i jubilatów otaczamy życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

9.  Bóg zapłać za ofiary złożone na trwający remont dachu naszego kościoła.

10.  Polecam do nabycia i lektury prasę religijną.

11.  Przypominam o trwających dziś wyborach: Udział w wyborach to przywilej ale i obowiązek. Wypełnijmy ten obowiązek biorąc udział w wyborach.

12.  Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych: Jadwigę Kiereś oraz Jerzego Kolec. "Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie".

niedziela,
26 maja 2019