Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Dzień Powszedni

NA  II  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

17  MARCA  2019  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana niedzielą Ad Gentes przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjami i misjonarzami. Celem tego dnia jest pomoc duchowa i materialna wspierająca prowadzone dzieła misyjne i ewangelizacyjne we wszystkich zakątkach świata. Po Mszy Świętej odbędzie się zbiórka na rzecz wsparcie dzieł prowadzonych na misjach przez misjonarzy.

2.  Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

3.  Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszam dziś o godz. 17.00.

4.  W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżyjemy:

- w poniedziałek – wzorem roku ubiegłego rozpoczęła się w naszej Diecezji akcja duszpasterska „post i adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych”. W naszej parafii adoracja ta odbędzie się z poniedziałku na wtorek to jest z 18 na 19 marca. Plan czuwania znajduje się na tablicy ogłoszeń duszpasterskich. Zapraszam wszystkich parafian gorąco do uczestnictwa w czuwaniu.
- we wtorek – uroczystość – Św. Józefa Oblubieńca NMP.
Św. Józef jest patronem Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. W tym dniu Apostolat Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza o godz. 17.00 na Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
- w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o: 7.45 i 17.30.
- w piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy Św. wieczornej o 18.30. Ile razy byłem do tej pory?

5.  Trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca młodzież klas III gimnazjum i klas VIII do sakramentu bierzmowania, którego udzieli tej młodzieży w najbliższy czwartek o godz. 16.00 Ordynariusz Diecezji Ks. Abp. Andrzej Dzięga. Bliskich, krewnych, znajomych młodzieży oraz wszystkich parafian zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

6.  Czwarte przykazanie kościelne, „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”, winno znaleźć teraz w okresie Wielkiego Postu swoje najgłębsze wypełnienie. Przy okazji przypominam, że uroczystość św. Józefa nie zwalnia z obowiązującego nakazu postu. Nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek zabawy.

7.  W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie informacyjne z rodzicami dzieci klas czwartych szkoły podstawowej dotyczące rocznicy I Komunii Św. ich pociech.

8.  Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom tego nowego tygodnia.

9.  Polecam do nabycia i lektury prasę religijną: Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Mały rycerzyk Niepokalanej, Osserwatore Romano.

10.  Caritas proponuje do nabycia: świece, baranki wielkanocne, kartki religijne. Każdy zakup to wsparcie akcji pomocy potrzebującym.

11.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: Aleksandra Plizgę, Jadwigę Kamińską oraz Stefanię Nowacką. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu. "Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie".

piątek,
22 marca 2019