Menu

Święta

Piątek, II Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I
Dzień Powszedni

Relikwie Jana Pawła II

Relikwie ks. Jerzego

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
4363

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

NA  II  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

17  MARCA  2019  ROKU

 

1.  Dzisiejsza niedziela, II Wielkiego Postu zwana niedzielą Ad Gentes przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z misjami i misjonarzami. Celem tego dnia jest pomoc duchowa i materialna wspierająca prowadzone dzieła misyjne i ewangelizacyjne we wszystkich zakątkach świata. Po Mszy Świętej odbędzie się zbiórka na rzecz wsparcie dzieł prowadzonych na misjach przez misjonarzy.

 

2.  Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

 

3.  Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszam dziś o godz. 17.00.

 

4.  W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżyjemy:

- w poniedziałek – wzorem roku ubiegłego rozpoczęła się w naszej Diecezji akcja duszpasterska „post i adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych”. W naszej parafii adoracja ta odbędzie się z poniedziałku na wtorek to jest z 18 na 19 marca. Plan czuwania znajduje się na tablicy ogłoszeń duszpasterskich. Zapraszam wszystkich parafian gorąco do uczestnictwa w czuwaniu.
- we wtorek – uroczystość – Św. Józefa Oblubieńca NMP.
Św. Józef jest patronem Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. W tym dniu Apostolat Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zaprasza o godz. 17.00 na Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30.
- w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o: 7.45 i 17.30.
- w piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych i młodzieży po Mszy Św. wieczornej o 18.30. Ile razy byłem do tej pory?

 

5.  Trwa nowenna do Ducha Św. przygotowująca młodzież klas III gimnazjum i klas VIII do sakramentu bierzmowania, którego udzieli tej młodzieży w najbliższy czwartek o godz. 16.00 Ordynariusz Diecezji Ks. Abp. Andrzej Dzięga. Bliskich, krewnych, znajomych młodzieży oraz wszystkich parafian zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

6.  Czwarte przykazanie kościelne, „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”, winno znaleźć teraz w okresie Wielkiego Postu swoje najgłębsze wypełnienie. Przy okazji przypominam, że uroczystość św. Józefa nie zwalnia z obowiązującego nakazu postu. Nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek zabawy.

 

7.  W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie informacyjne z rodzicami dzieci klas czwartych szkoły podstawowej dotyczące rocznicy I Komunii Św. ich pociech.

 

8.  Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom tego nowego tygodnia.

 

9.  Polecam do nabycia i lektury prasę religijną: Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Mały rycerzyk Niepokalanej, Osserwatore Romano.

 

10.  Caritas proponuje do nabycia: świece, baranki wielkanocne, kartki religijne. Każdy zakup to wsparcie akcji pomocy potrzebującym.

 

11.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: Aleksandra Plizgę, Jadwigę Kamińską oraz Stefanię Nowacką. Polećmy zmarłych Miłosiernemu Bogu. "Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie".

 

       Ks. Proboszcz

Kan. Marian Kucharczyk

 

Dzisiaj jest

piątek,
22 marca 2019

(81. dzień roku)

Gorzkie Żale

Niedziele Wielkiego Postu

godz. 17:00

Droga Krzyżowa

Piątki Wielkiego Postu

dzieci
godz. 17:00

młodzież i dorośli
ok. godz. 18:30

Msze święte


Niedziela

07:30, 09:00, 10:30,
12:00, 18:00

Dni powszednie
08:00, 18:00

Kancelaria parafialna


Poniedziałek
09:00 - 10:00 i 16:00 - 17:00

Piątek
09:00 - 10:00 i 16:00 - 17:00
E-mail
biuro@niepokalana-police.pl

Nabożeństwa

Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny
Niedziela - 07:00

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
Wtorek - 17:30

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Środa - 07:45 i 17:30

Dyżur w konfesjonale


Kwadrans przed Mszami świętymi w niedziele i dni powszednie