Czwartek, XV Tydzień zwykły

Liczba wyświetleń:

NA  XV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  W  CIĄGU  ROKU

14  LIPCA  2019  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela, druga miesiąca lipca w liturgii Kościoła przeżywana jest jako piętnasta niedziela zwykła w ciągu roku.

2.  Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale i przez sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

3.  W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżyjemy:

- w poniedziałek – wspomnienie – Św. Bonawentury bp dK.

- we wtorek – wspomnienie – Najświętszej Maryi Panna z Góry Karmel.

Jak każdego szesnastego dnia miesiąca zapraszam o godz. 17.00 do wspólnej modlitwy różańcowej Koło Przyjaciół Radia Maryja.

O 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

- w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej o godz.: 7.45 i 17.30.

- w sobotę – jak w każdą trzecią sobotę miesiąca na wspólnej modlitwie koronką do Siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 17.30 spotka się Apostolat Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

4.  Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszyscy którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, bliższe informacje znajdą na tablicy informacyjnej.

5.  Składam serdeczne podziękowania „Bóg zapłać” za ofiary złożone na spłatę prac wykonanych przy wymianie dachu naszej świątyni oraz na zapłatę za materiały użyte do inwestycji.

6.  Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

7.  Na czas wakacji polecamy lekturę prasy katolickiej. Dziś do nabycia jest: tygodnik: Niedziela, Gość niedzielny; miesięcznik: Rycerz Niepokalanej, Osserwatore Romano oraz Mały rycerzyk Niepokalanej dla dzieci.

czwartek,
18 lipca 2019