Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły

Liczba wyświetleń:

NA  XXIX  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  W  CIĄGU  ROKU

20  PAŹDZIERNIKA  2019  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela trzecia października w liturgii Kościoła przeżywana jest jako dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w ciągu roku.

2.  „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?” – to pytanie domaga się także odpowiedzi z mojej. A jaka jest ta odpowiedź?

3.  Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dzieci w naszej parafii odmawiamy: od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. Różaniec dla młodzieży oraz dorosłych odmawiamy ciągu tygodnia po Mszy Św. wieczornej około godz. 18.30. Na różaniec w niedzielę zapraszam o godz. 17.30.

4.  W liturgii kościoła w tym tygodnia zapraszam do przeżycia:

- w poniedziałek – Matki i Ojców II Róży, której patronuje Św. Jan Paweł II zapraszam wyjątkowo w poniedziałek na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy Św. oddamy cześć relikwiom Świętego JP II.

- we wtorek – wspomnienie – Św. Jana Pawła II Pp. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 17.30.

- w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 7.45 i 17.30.

- w piątek – tradycyjnie jak w każdy czwarty piątek miesiąca będzie miało miejsce spotkanie Rycerzy Chrystusa Króla. Spotkanie rozpocznie Droga Krzyżowa o 17.30, Msza Św. o 18.00, Różaniec po Mszy Świętej.

- w sobotę – na Mszę Św. o 18.00 a po niej na kolejną konferencję przed poświęceniem różańców zapraszam rodziców dzieci komunijnych.

5.  Zbliża się listopad miesiąc modlitwy wypominkowej za zmarłych. Dziś rozdawane są kartki wypominkowe. Bierzemy kartkę tylko dla siebie. Nie bierzemy kartek na zapas czy dla znajomych. Na kartce wypisujemy imiona lub też nazwiska tych których polecamy modlitwie Kościoła. Proszę zapamiętać numer swojej kartki wypominkowej. Ofiary z wypominek przeznaczone są na spłatę długu inwestycyjnego. W związku z powyższym proszę o godniejsze ofiary.

6.  W poniedziałek o godz. 19.00 na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszam uczniów klasy VII szkoły podstawowej.

7.  Solenizantów i jubilatów tego tygodnia otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

8.  Do nabycia po Mszy Św. polecam prasę katolicką. Przy wyjściu z kościoła jest: tygodnik „Niedziela”, „Gość niedzielny”, miesięcznik „Rycerz Niepokalanej”.

9.  Bóg zapłać za ofiary złożone na spłatę długu inwestycyjnego oraz nowe dzwony.

10.  W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. odbędzie się zbiórka finansowa do puszki na potrzeby prowadzonych Dzieł Misyjnych.

11.  W minionym tygodniu odprowadziliśmy na wieczny spoczynek: Krzysztofa Marcinkowskiego, Marię Sebastiańską i Jakuba Króla. Polećmy tych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. „Wieczne odpoczywanie, racz im dać, Panie”.

poniedziałek,
21 października 2019