Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Dzień Powszedni

NA  I  NIEDZIELĘ  WIELKIEGO  POSTU

21  LUTEGO  2021  ROKU

1.  Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2.  Dziś jak i we wszystkie niedziele Wielkiego Postu zapraszam o godz. 17.00 do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali połączonych z rozważaniem męki Pana naszego Jezusa Chrystusa.

3.  W liturgii tego tygodnia przeżyjemy:

- w poniedziałek – święto – Katedry Św. Piotra Ap.

- we wtorek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30

- w środę – Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 7.45 i 17.30.

- w piątek – Tradycyjnie jak w czwarty piątek miesiąca zapraszam na spotkanie Rycerzy Chrystusa Króla.

Spotkanie rozpocznie o 17.30 modlitwa różańcowa, po niej o 18.00 Msza Święta.

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00. Młodzież i dorosłych na Drogę Krzyżową zapraszamy po Mszy Św. wieczornej około godz.18.30.

- w sobotę – na Mszę Św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszam rodziców klas III i IV komunijnych. Po Mszy Św. odbędzie się spotkanie i konferencja dla wszystkich rodziców.

4.  Ponieważ przyszła niedziela będzie czwartą niedzielą miesiąca lutego, dlatego na Mszę Świętą o godz.12.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w lutym obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Jubilatów prosimy o podanie imiennie i nazwiska oraz datę rocznicy wypisane na kartce, którą składamy na ołtarzu Matki Bożej.

5.  Już dziś informujemy, że rekolekcje szkolne dla dzieci klas najmłodszych I-III odbędą się poprzez TVP3 w terminie 22-24 marca o godz. 9.30. Rekolekcje dla klas IV-VIII odbędą się w tym samym terminie 22-24 marca także poprzez TVP3 o godz. 12.30. Rekolekcje parafialne dla dorosłych w naszym kościele odbędą się w terminie od 21-24 marca to jest od piątej niedzieli W. Postu poprowadzi je ksiądz Marcin Ziółkowski ze Zgromadzenie Księży Salwatorianów. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała nasza rodzina mogła wziąć udział w rekolekcjach i przygotować się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii oraz w gablocie ogłoszeń duszpasterskich.

6.  Składam serdecznie podziękowanie Bóg zapłać za dary i ofiary złożone w minionych tygodniach na potrzeby i cele wspólnoty parafialnej oraz utrzymanie świątyni.

7.  Po Mszy Św. zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej.

8.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

piątek,
26 lutego 2021