Wtorek, II Tydzień Adwentu

Liczba wyświetleń:

NA  II  NIEDZIELĘ  ADWENTU

5  GRUDNIA  2021  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela pierwsza miesiąca grudnia w liturgii Kościoła przeżywana jest jako druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Dziś już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą i ofiarami wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.

2.  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej parafii czas rekolekcji adwentowych. Rekolekcyjne to czas naszego duchowego przygotowania do uroczystości odpustowej Niepokalanego Poczęcia NMP oraz świat Bożego Narodzenia . Tegoroczne rekolekcje poprowadzi Ks. Andrzej Uruski ze Zgromadzenia Księży Salwatorianów. Plan rekolekcji znajdziemy na tablicy ogłoszeń duszpasterskich oraz na stronie internetowej parafii. Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniach rekolekcyjnych.

3.  W liturgii tego tygodnia przeżyjemy:

- w poniedziałek – wspomnienie – Św. Mikołaja bp.

To dzień dobroci i życzliwości serc.

- we wtorek – wspomnienie – Św. Ambrożego bp dK.

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o 17.30

- w środę – uroczystość – Niepokalanego Poczęcia NMP.

W naszej parafii przypada doroczna uroczystość odpustowa.

Msze Św. tego dnia sprawowane będą rano o 9.00, o 12.00 to jest w Godzinie Łaski oraz Suma odpustowa o godz. 18.00. Sumę odprawi Ksiądz Biskup Henryk Wejman.

Podczas tej Mszy Św. poświęcone zostaną medaliki dla dzieci klas III komunijnych.

Na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy o 8.45 lub o 17.30.

4.  Zachęcam do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale pół godziny przed Mszą Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

5.  Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Maryi Matki Niepokalanej.

6.  „Bóg zapłać” za dary i ofiary złożone na inwestycje i potrzeby parafii.

7.  Po Mszy Św. zachęcam do nabycia i lektury religijnej prasy katolickiej.

8.  Po Mszy Św. w sklepiku Caritas można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne bożonarodzeniowe, kalendarze religijne na nowy 2022 r. Do nabycia na stół wigilijny są także pobłogosławione opłatki. Zachęcam do zainteresowania się także innymi propozycjami Caritas.

wtorek,
07 grudnia 2021