czwartek,

Stan powietrza

NA  XV  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  W  CIĄGU  ROKU

15  LIPCA  2018  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela, trzecia miesiąca lipca w liturgii Kościoła przeżywana jest jako piętnasta niedziela zwykła w ciągu roku.

2.  Pan Jezus wysyła swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. W te duchowe dary wyposażony jest także Kościół. Szczególne źródło tych darów to sakramenty święte. Możemy z nich owocnie skorzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

3.  Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed moim Ojcem”.

4.  W liturgii kościoła w ciągu tygodnia przeżyjemy:

- w poniedziałek – wspomnienie – NMP. z Góry Karmel.
Jak każdego szesnastego dnia miesiąca o godz. 17.30 na wspólnej modlitwie różańcowej, a po niej na Mszy Św. spotka się Koło Przyjaciół Radia Maryja. Zapraszam do modlitwy.
- we wtorek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
- w środę – Nowennę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.45 i 17.30.
- w sobotęna Koronce do siedmiu boleści Matki Bożej o 17.30 spotkają się członkowie Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej śmierci.

5.  Jeszcze do piątku będzie trwała w naszym kościele zbiórka przyborów szkolnych oraz zeszytów dla dzieci z polskich rodzin na Białorusi. Przybory i zeszyty składamy do kosza znajdującego się obok relikwiarza Świętego Jana Pawła II.

6.  Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.

7.  Składam gorące podziękowanie „Bóg zapłać” za ofiary na inwestycje parafialne.

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni