Radio Niepokalana

NA  II  NIEDZIELĘ  ADWENTU

10  GRUDNIA  2017  ROKU

1.  Dzisiejsza niedziela, druga grudnia w liturgii Kościoła przeżywana jest jako druga niedziela Adwentu. W naszej parafii kończymy czas rekolekcji adwentowych. Wyrazy gorącego podziękowania „Bóg zapłać” kieruję do księdza Krzysztofa Broda za trud rekolekcji, życzę wszelkiej pomyślności oraz wielu łask potrzebnych na każdy dzień życia i posługi kapłańskiej. Szczęść Boże!

2.  Niech wołanie rekolekcyjne oraz wołanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu skłania nas do nawrócenia i przemiany życia.

3.  Dziś przeżywamy Dzień Modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło modląc się, składając ofiary do puszki w ramach zbiórki która prowadzona jest w kościołach całej Polski. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.

4.  Od jutra na powrót rozpoczynamy odprawiać Roraty. Przypominamy, że Roraty odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.30. Zachęcam do licznego uczestnictwa w Roratach. Na Roraty przychodzimy z lampionami.

5.  W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu przeżyjemy:

- we wtorek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Po Mszy Św. wieczornej rozpoczniemy w naszej parafii czuwanie modlitewne „Jerycho różańcowe”. Zapraszam do uczestnictwa w czuwaniu. Lista czuwania znajduje się na ołtarzu MB. Nieustającej Pomocy.
- w środę – wspomnienie – Św. Łucji, Dziewicy i męczennicy z Syrakuz na Sycylii, patronki ociemniałych.
Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 6.15 i 17.30. Przed rozpoczęciem Nowenny o 17.30 zakończymy czuwanie modlitewne. W środę 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
- w czwartek – wspomnienie – Św. Jana od Krzyża, hiszpańskiego karmelity, reformatora zakonu, mistyka Doktora Kościoła.
- w sobotę – o godz. 17.30 modlitwa różańcową rozpocznie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Po Mszy Św. Apostolat Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci odmówi koronkę do siedmiu boleści Maryi.

6.  W przyszłą niedzielę po Sumie zapraszam dorosłych na spotkanie do Bierzmowania.

7.  Oczekiwany Zbawiciel, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

8.  Słowa podziękowania „Bóg zapłać” składam wszystkim ofiarodawcom za ofiary złożone w minionym tygodniu na spłatę długu inwestycyjnego oraz Seminarium.

9.  Parafialny Caritas poleca do nabycia: kartki bożonarodzeniowe, świece wigilijne, kalendarze religijne, do nabycia są także opłatki.

10.  Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Andrzeja Wiśniewskiego. "Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie".

piątek,
15 grudnia 2017