Radio Niepokalana

NA  XXVIII  NIEDZIELĘ  ZWYKŁĄ  W  CIĄGU  ROKU

15  PAŹDZIERNIKA  2017  ROKU

1.  Trzecia niedziela października w liturgii Kościoła przeżywana jest jako dwudziesta ósma niedziela zwykła w ciągu roku.

2.  Dzisiejsza niedziela jest niedzielą liczenia wiernych uczestniczących we Mszy Św. /domincantes/ oraz przestępujących do Komunii Św. /comunicantes/.

3.  Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Różaniec to mistyczna broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Różaniec z dziećmi w naszym kościele odmawiamy od poniedziałku do czwartku o godz. 17.00. Młodzież i dorośli gromadzą się o godz. 18.00 na wieczornej Eucharystii, a po niej różaniec. Różaniec w niedzielę odmawiamy w naszej parafii przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszam!

4.  W liturgii kościoła w ciągu tygodnia przeżyjemy:

- w poniedziałek – wspomnienie – Św. Jadwigi Śląskiej z,
Szesnasty dzień miesiąca to dzień spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja. Spotkanie rozpocznie Msza Św. o 18.00 po niej różaniec.
- we wtorek – wspomnienie – Św. Ignacego Antiocheńskiego bp m,
Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
- w środę – święto – Św. Łukasza Ew,
Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 7.45 lub 17.30.
- w piątek – wspomnienie – Św. Jana Kantego k.
- w sobotę – wspomnienie – Bł. Jakuba Strzemię bp,
W tym dniu o godz. 17.30 „koronką do siedmiu boleści Maryi” swoje spotkanie rozpocznie Apostolstwo Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

5.  Przyszła niedziela, 22 października, będzie przeżywana jako Niedziela Misyjna. Rozpocznie ona Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, na możliwy nam sposób wspierajmy dzieła misyjne.

6.  Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składam życzenia wielu łask Bożych.

7.  Składam gorące podziękowania „Bóg zapłać” za dary i ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby i inwestycje parafialne.

8.  W dniu dzisiejszym rozdawane są kartki na wypominki. Kartki biorą tylko te osoby które pragną polecić modlitwie wypominkowej swoich zmarłych. Bierzemy kartki tylko dla siebie nie zaopatrujemy w nie innych. Proszę by kartek nie brały te osoby które kartki kolekcjonują tzn. biorą je lecz te kartki nigdy nie wracają. Rozdajemy około 400 kartek a wraca około 300, gdzie pozostałe u kolekcjonerów. Powstaje problem wyznaczenia ilości wypominek w poszczególne dni. Imiona zmarłych piszemy w dopełniaczu kogo polecamy – /Kazimierza, Kazimierę, Józefa, Józefę/. Zapamiętajmy numer swojej kartki.

9.  Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłą Janinę Julczuk. "Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...".

środa,
18 października 2017